Möten, event & gruppresor

Inspiration | Offertförfrågan | Kontakt

Ett brusande Manhattan eller lugnet på en skärgårdsö. Mountainbike i Montreux eller salsa i Havanna. Oavsett arrangemangets karaktär och innehåll är vår ambition att investeringen ska ge bästa tänkbara resultat. Vårt mål är att leverera unika upplevelser som berör alla sinnen och gör intryck.

Hantverk

Vi åtar oss en mängd olika slags grupparr-angemang och inget uppdrag är för litet och inget för komplext. Vi skräddarsyr arrangemang utifrån kundens specifika önskemål och förutsättningar. Det kan handla om konferenser, kongresser, mässor, ledningsgrupper, kick-offs, produktlanseringar och incentiveresor.

 

Nätverk

Världen är stor, vi är små och våra kunder är globala. Genom åratal av utvecklande samarbeten med både nationella och internationella partners, har vi knutit "de allra bästa av de bästa" till vårt nätverk. Utifrån denna gedigna nätverksbank, väljer vi omsorgsfullt samarbetspartner till varje specifikt uppdrag.

Relation

För oss på JB Travel är det viktigt att jobba med kontinuitet i såväl uppdrag som i den fortlöpande relationen med våra kunder. Våra projektledare jobbar nära kunden och är tillika dennes kontaktperson genom hela uppdraget. Omfattningen av vårt engagemang i ett uppdrag bestäms givetvis av kunden. Vår erfarenhet säger oss dock att ju tidigare vi blir involverade, desto större kvalitetssäkerhet genom hela uppdraget.

 

Möten

De produkter och upplevelser vi levererar kan omöjligt presenteras i bara skrift. Men börja gärna med att låta dig inspireras av olika idéer och möjligheter genom att klicka in dig under länken "Inspiration" ovan. Eller varför inte bestämma ett möte med oss för att låta oss berätta mer om vad vi kan göra för er.
Vi står beredda och världen väntar runt hörnet!

 

Kom på något bra och vinn en resa

Har du en bra idé om något som kan utveckla eller göra en utlandskonferens eller gruppresa ännu bättre, låt oss få veta detta. Skicka ett mail till vår försäljningschef Maria, maria.winqvist@jbtravel.se och berätta om något som du många gånger har saknat.
Kanske en sån enkel sak som en liten flaska vatten på transferbussen till hotellet efter en flygresa. Du har idéerna, vi kan verkställa dem!
Bästa idé – dvs något som vi själva inte tänkt på innan,  vinner en weekendresa i Europa för 2 personer. Av de bästa idéerna lottar vi ut en vinnare.

JB Travel - Member of UNLIMITED TRAVEL GROUP - Tel 08-505 299 00 - Artillerigatan 42 - 114 45 Stockholm - info@jbtravel.se - Information om cookies